Zalane piwnice
W sobotę (25.05.) doszło w Krośnie Odrzańskim do nawałnicy. Strażacy otrzymali kilka wezwań do zalanych piwnic. (er)
W sobotę (25.05.) doszło w Krośnie Odrzańskim do nawałnicy. Strażacy otrzymali kilka wezwań do zalanych piwnic. (er)
W środę (22.05.) dzieci z Przedszkola nr 3 w Krośnie Odrzańskim wyjeżdżały na wycieczkę. Zanim jednak wyruszyły w drogę, na miejscu zbiórki pojawili się policjanci, którzy sprawdzili autokary i ich kierowców. Funkcjonariusze poza kontrolą stanu trzeźwości kierowców sprawdzali także ich uprawnienia do kierowania oraz czy mają ważne licencje na przewóz osób. Sprawdzając natomiast autobusy, poza…
Zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące, wysoki mandat i punkty karne, to konsekwencje przekroczenia prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Podczas niedzielnych (26.05.) kontroli, które mundurowi prowadzili w miejscowości Dzikowo, na policyjny radar wpadł 44-latek. Kierujący volkswagenem jechał z prędkością 112 kilometrów na godzinę. Zbyt szybka jazda kosztowała go utratą na trzy miesiące prawa…
Intensywne opady deszczu, które przeszły w niedzielę (26.05.) przez gminę Dąbie spowodowały zalanie kilku piwnic. Strażacy interweniowali m.in. w Brzeźnicy. (ik)
Policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali po pościgu kierującego Renault, który nie miał uprawnień do kierowania i był poszukiwany przez prokuraturę. W niedzielę (12.05.) policjanci krośnieńskiej drogówki na drodze Dąbie–Kosierz zauważyli kierującego pojazdem marki Renault, którego postanowili skontrolować. Więcej w papierowym wydaniu Tygodniowej.
W Budachowie (10.05.) doszło do pożaru sadzy w kominie. Na miejscu interweniowali strażacy ochotnicy. (er)
W niedzielę (12.05.) strażacy gasili las przy parkingu na skrzyżowaniu przy drodze krajowej nr 32. Na miejscu interweniowali strażacy z Krosna Odrz., Wężysk oraz Osiecznicy. Strażacy na miejscu zastali rozwinięty pożar lasu. Akcja gaśnicza trwała dwie godziny. (az) Foto: OSP Wężyska
W Gubinie przy ul. Wyzwolenia stoi wrak samochodu. – Sytuacja znana jest gubińskim policjantom, którzy prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności spalenia pojazdu – poinformowała kom. Justyna Kulka, oficer prasowa krośnieńskiej policji. (rj)
W poniedziałek (13.05.) kompletnie pijany kierowca na drodze Drzeńsk Wielki-Wężyska zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Gubińscy policjanci o zdarzeniu zostali poinformowani około godz. 19.00. Jak wynika z ustaleń, kierowca audi na drodze Drzeńsk Wielki-Żytowań, zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Więcej w papierowym wydaniu Tygodniowej.