Zatrzymany po pościgu

Kryminalni krośnieńskiej komendy zatrzymali po pościgu poszukiwanego listem gończym 31-latka, który po porzuceniu auta ukrywał się w zaroślach. Jak się okazało, mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania i zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi nawet do lat 5 więzienia.

We wtorek (27.02.) policjanci, mając wiedzę, że na terenie jednej z miejscowości gminy Dąbie może przebywać osoba ukrywająca się przed organami ścigania, postanowili to sprawdzić. Podczas dojazdu funkcjonariusze zauważyli stojący na drodze pojazd marki Volkswagen, za kierownicą, którego siedział poszukiwany listem gończym 31-latek. Ten widząc mundurowych, gwałtownie cofnął, a następnie zaczął uciekać. – Policjanci niezwłocznie po włączeniu sygnału świetlnych i dźwiękowych, a także powiadomieniu dyżurnego jednostki o zaistniałej sytuacji ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna przemieszczał się drogami gruntowymi i polnymi, drogą krajową numer 32, porzucając samochód na drodze leśnej – opisuje przebieg zdarzeń kom. Justyna Kulka, rzeczniczka prasowa krośnieńskiej policji.

Grozi mu więzienie

Odnaleziony przez policjantów został zatrzymany i doprowadzony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. – Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że poza tym, że był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności, ma on także czynny zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz grozi mu kara więzienia od 3 miesięcy do lat 5.

(rj)