Aż 85 proc. przebadanych dzieci z gminy Lubsko ma próchnicę, a część najmłodszych nigdy wcześniej nie siedziała na fotelu dentystycznym. To właśnie te dane wywołały największą dyskusję podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Samorządowcy usłyszeli również, że około 15 proc. uczniów nigdy wcześniej nie było u dentysty.
Dentysta bije na alarm
Jednym z najważniejszych punktów ostatniej sesji Rady Miejskiej w Lubsku było sprawozdanie z działalności gabinetu stomatologicznego działającego przy Szkole Podstawowej nr 2.m Placówka powstała dzięki współpracy gminy i prywatnego podmiotu medycznego. Więcej w papierowym wydaniu Tygodniowej.

