piątek 22 czerwiec 2018

Baśka w Świebodzinie

  • Posted on:  niedziela, 03 luty 2013 20:13
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pod pomnik nie przyjeżdżają wyłącznie słuchacze Radia Maryja, jak sugerowała Baśka. Często są to całe rodziny, a nawet biznesmeni, którzy zbaczają z drogi, żeby zrobić kilka zdjęć pod pomnikiem znanym na całym świecie. Pod pomnik nie przyjeżdżają wyłącznie słuchacze Radia Maryja, jak sugerowała Baśka. Często są to całe rodziny, a nawet biznesmeni, którzy zbaczają z drogi, żeby zrobić kilka zdjęć pod pomnikiem znanym na całym świecie. foto: youtube.com/BaskaTiVi

Dobrze znana polskim internautom Barbara Kwarc odwiedziła Świebodzin w maju 2011 r. Kobieta w swoim filmie pokazała "karykaturę" biznesu, który kręci się wokół pomnika Jezusa.

Pierwszym komentarzem Baśki było stwierdzenie, że monument tak przysłania słońce, aż się ciemno w samochodzie zrobiło. Pomnik cały czas ma 36 metrów wysokości, a rozpiętość ramion wynosi 24 metry. Zniknął jedynie dźwig, który stał za monumentem. Nie zmieniła się także droga krzyżowa prowadząca do stóp Chrystusa oraz obecność TESCO i CCC po przeciwnej stronie drogi. - Tu będą tłumy przyjeżdżać - powiedziała pani Barbara. I były to słowa prorocze. Co roku setki tysięcy wiernych, nazywanych pielgrzymami, choć często są to gapie, przyjeżdża do miasta, żeby zobaczyć dzieło księdza prałata Sylwestra Zawadzkiego. Więcej w świebodzińskim wydaniu "Gazety Tygodniowej".

 Link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=jVkqew7ASKk

Ewa Wójcik

Czytany 1408 razy

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

10603564_265x145sasaddas8.jpg