poniedziałek, wrzesień 01, 2014

Rondo na Euro?

 • środa, 11 maj 2011 09:38

Remont głównego skrzyżowania w Gubinie z całą pewnością dojdzie do skutku. Kwestią sporną pozostaje termin jego realizacji. - Obecnie jest opracowywana dokumentacja techniczna pod realizację inwestycji - zapewnia Leszek Turczyniak, radny Sejmiku Wojewódzkiego. Więcej w "Gazecie Tygodniowej".

Dokończą przedszkole i drogę

 • poniedziałek, 09 maj 2011 14:57

Remonty przedszkola i drogi w Dychowie będą kontynuowane w tym roku. - Jest to bardzo ważna inwestycja - twierdzi Marek Babul, wójt gminy Bobrowice.
W zeszłym roku rozpoczął się kapitalny remont przedszkola w Dychowie. Został on podzielony na trzy etapy, które będą systematycznie realizowane. - Bardzo ważną inwestycją jest kontynuacja remontu przedszkola w Dychowie - zaznaczył wójt Marek Babul. - W zeszłym roku przygotowaliśmy dach, a teraz w okresie wakacyjnym chcemy kompleksowo wyremontować całe wnętrze budynku, wraz z przybudową kuchni, do której kilka zastrzeżeń miał sanepid. Ostatni etap inwestycji będzie realizowany w 2012 roku - dodał. Wtedy budynek przedszkola zostanie ocieplony, położona zostanie nowa elewacja. - Po tym etapie planujemy oficjalne zakończenie całości prac przy tej placówce. Łączny koszt inwestycji wyniesie 400 tys. zł - poinformował wójt gminy Bobrowice. Pieniądze te, podobnie jak w przypadku boisk będą pochodziły z gminy.
Położą asfalt
Szkoła nie jest jedynym aspektem inwestycyjnym, który niebawem dobiegnie końca. - Ponadto   dokończymy inwestycję drogową w Dychowie. Ulica nieopodal szkoły, która przygotowana została z tłucznia dwa lata temu doczeka się w tym roku nawierzchni asfaltowej - zakończył M. Babul.
Przedszkole jest potrzebne
Lokalna społeczność pozytywnie odnosi się do koncepcji remontu placówki. - Jest to bardzo słuszny krok - mówi mieszkanka Dychowa. - Przedszkole było w fatalnym stanie i dobrze, że w końcu zostanie wyremontowane. Opierzenie dachu i ściany pozostawiały wiele do życzenia - dodaje kobieta. Podobnego zdania jest Jacek Sobala  - Oceniam tę inwestycję pozytywnie. Jest coraz więcej dzieci. Sam przywożę swoją pociechę tutaj już czwarty rok i nie wyobrażam sobie, żeby tego przedszkola mogło nie być nie było - powiedział mężczyzna.

Otwarcie we wrześniu

 • poniedziałek, 09 maj 2011 14:41

Mieszkańcy Krosna Odrzańskiego czekają na pierwsze w swoim mieście centrum handlowe. Otwarcie galerii przy markecie "Horex" nastąpi na początku września.

Sezon się rozpoczął

 • poniedziałek, 09 maj 2011 14:17

Od 20. kwietnia do końca czerwca trwa sezon szparagowy. Te popularne warzywo przyciąga do Gubina naszych sąsiadów zza Nysy.
Okazuje się również, że coraz więcej Polaków je kupuje. Stanowisk ze szparagami na terenie miasta jest wiele. Nadal jednak to Niemcy są najbardziej zainteresowani ich nabyciem. - Każdy wybiera sobie gatunek który lubi. Jedynki są droższe, druga klasa trochę tańsza. Jedni wolą cieńsze szparagi, inni grubsze, to zależy od upodobań - podkreśla pan Piotr, który już od kilku lat przyjeżdża do Gubina aż spod Poznania, by handlować szparagami. - Najczęstszymi klientami są Niemcy, ale mieszkańcy Gubina również zasmakowali w tych warzywach i z roku na rok kupują je coraz chętniej - dodaje sprzedawca.

Miasto chce się pozbyć basenu?

 • poniedziałek, 09 maj 2011 13:58

Już niebawem gubiński basen może trafić w ręce zewnętrznej spółki. Czy obiekt stał się przysłowiową kulą u nogi naszego magistratu?
Od jakiegoś czasu, coraz częściej da się słyszeć, że gubińska pływalnia, która teraz należy do miasta, ma trafić w ręce spółki zewnętrznej. Czy miasto chce się pozbyć basenu? Może jest to związane z tym, że obiekt, który całkiem niedawno poddany był remontowi, dziś nie jest w najlepszym stanie. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Potrzebna pomoc!

 • poniedziałek, 02 maj 2011 14:24

Siedmioosobowa rodzina z Krosna Odrzańskiego w poniedziałek Wielkanocny straciła dach nad głową. Nieszczelna instalacja kominowa doprowadziła do pożaru ponad stuletniego domu. Rodzina pilnie potrzebuje materiałów budowlanych, by odremontować dom. - Prosimy o pomoc. Dla kogoś śrubka, która leży w pudełku, czy deska, regips, jest już niepotrzebny, a dla nas jest na wagę złota - mówi Agnieszka Bandurska.

Pilnie potrzeba desek, farb, regipsów i wszelkich materiałów, które są niezbędne do odbudowy.

Pomóc można również wpłacając pieniądze na specjalne konto bankowe pod numer 86 9656 0008 0010 6917 2000 0001. Materiały budowlane można dostarczać pod adres Krosno Odrzańskie ul. Chrobrego 31. Telefon kontaktowy: 507 287 647.

Ścieżka śmieci

 • poniedziałek, 02 maj 2011 11:54

Po powodzi ścieżka rowerowa została w niektórych miejscach zniszczona. Porasta ją trawa. Wzdłuż niej brakuje również koszy na śmieci.
W mieście rozpoczęły się wiosenne porządki. Nie wszędzie jednak docierają ekipy sprzątające. - Na odcinku od Wyspy Teatralnej do granicy miasta przy starym lotnisku trzeba zadbać o ścieżkę rowerową. W niektórych miejscach już nawet kostki nie widać, tak zarosła trawą - mówiła podczas sesji rady miasta radna Urszula Kondracik. - Przy okazji proszę o to, by uzupełnić brakujące deski w ławkach, a także śmietniki na tej trasie. Dobrze by było, żeby na końcu ścieżki, po lewej stronie, postawić duży pojemnik na śmieci, ponieważ gdy rowerzyści zatrzymują się przy mostku by odpocząć, wszystkie odpadki lądują do wody - dodała. Burmistrz obiecał przyjrzeć się tej sprawie.

Zagrają dla Zuzi i Julii

 • piątek, 29 kwiecień 2011 11:55

21. maja na Orliku przy ul. Roosevelta w Gubinie odbędzie się III Grand Prix Gubina w piłce nożnej. Pieniądze zebrane w tym dniu zostaną przekazane dla chorych dziewczynek.
Turniej piłki nożnej połączony jest ze zbiórką funduszy dla Zuzi I Julii Urban, które chorują na stwardnienie guzowate i padaczkę. Drużyny, które zapowiedziały już swój udział, to: "Esquadra, która jest gospodarzem, "KDWT" Gubin, "OFF-side" Zielona Góra, "King" Krosno Odrzańskie, "Odra" Bytom Odrzański, "Polonia" Berlin, "BAT" Wałbrzych, "BAT" Gorzów Wlkp. oraz "Nysa SG" Gubinek. Poza widowiskiem sportowym, organizatorzy przygotowują wiele atrakcji. Będzie możliwość spróbowania szczęścia w loterii fantowej, wziąć udział w licytacjach, zjeść tradycyjną grochówkę, a także pierogi, które będą przygotowywane na miejscu. Będzie również możliwość zabawy przy muzyce zespołu "Teraz lub nigdy". Pieniądze, które uda się zebrać tego dnia, zostaną przekazane rodzicom dziewczynek. Przeznaczone będą na wybudowanie na klatce schodowej schodołazu oraz na przerobienie łazienki, by dostosować ją do potrzeb chorych dziewczynek.
Przynieś fanty
Organizatorzy zwracają się z gorącą prośbą do firm i mieszkańców Gubina o ofiarowanie fantów i różnych przedmiotów, które następnie zostaną zlicytowane podczas turnieju, bądź rozlosowane w loterii. Fanty można przynosić do redakcji Gazety Tygodniowej.

Maszewo z flagą

 • piątek, 29 kwiecień 2011 10:44

Urzędnicy z Maszewa pragną aby ich gmina posiadała własną flagę, z którą będą mogli identyfikować się wszyscy mieszkańcy. - Jest ona nam potrzebna - twierdzi Dariusz Jarociński, wójt gminy Maszewo.
Gmina posiada już swój oficjalny herb. Teraz urzędnicy chcą pójść dalej. - W statucie naszej gminy mamy uchwalony herb. Chciałbym abyśmy "przymierzyli się" teraz do flagi, ponieważ na chwilę obecną takowej nie posiadamy - powiedział D. Jarociński. - Uważam, że jest ona nam jak najbardziej potrzebna - dodał wójt. Argumentacja tej potrzeby jest bardzo prosta. - Zawsze uczestniczymy w różnego rodzaju zawodach, czy dożynkach, a flagi nie mamy - powiedział urzędnik. Wójt przygotował kilka projektów nowej flagi, które zaprezentował podczas ostatniej sesji Rady Gminy. Powodów dla jej przyjęcia jest jednak więcej. -  Są to chociażby wyjazdy mieszkańców naszej gminy na misje pokojowe. Chcą oni być identyfikowani z tym miejscem. Teraz taką flagę przekazałem panu Grzegorzowi Kiwior, który wyrusza do Afganistanu - argumentuje D. Jarociński. Flagi przygotowane przez wójta zawierały barwy herbu gminy Maszewo. Każda z nich ma swoją symbolikę. - Zieleń charakteryzuje nasze lasy i łąki, kolor niebieski symbolizuje rzekę Odrę, a biały czyste, nieskażone powietrze - wymieniał D. Jarociński. O planach gminy wypowiedzieć się musi jeszcze heraldyk. - Taki jest wymóg prawny - wytłumaczył na koniec wójt gminy Maszewo.
Tomasz Strzemieczny

Portfele radnych

 • piątek, 29 kwiecień 2011 10:35

Większość gubińskich radnych może pochwalić się sporymi oszczędnościami.
Najwięcej bo aż 64 tys. zł odłożył Edward Patek, prawie połowę mniej na swoim koncie uskładał Krzysztof Zdobylak, Andrzej Białek i Leszek Ochotny. Nie wszyscy jednak trzymają gotówkę na koncie. Niektórzy wolą inwestować jak Zygfryd Gwizdalski, który na lokacie uskładał ponad 40 tys. zł. Prawie wszyscy za to mają zobowiązania, tak jak K. Zdobylak, który zaciągnął kredyt mieszkaniowy na ponad 90 tys. zł. Kredyt hipoteczny ma również E. Patek (171 tys. zł) oraz Tomasz Kaczmarek (kredyt hipoteczno budowlany - 23 tys. 476 zł, kredyt pożyczkowo-gotówkowy - 15 tys. 495 zł). Kilku radnych nie boi się ryzyka i zaciąga kredyty we frankach szwajcarskich tak jak L. Ochotny, który ma zobowiązania wobec BOŚ Banku na ponad 80 tys. CHF czy Wojciech Sendera (20 tys. 385,61 CHF).

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Czy potrzebna jest nam straż miejska?
 • Oddanych głosów: (0%)
 • Oddanych głosów: (0%)
 • Oddanych głosów: (0%)
Łącznie głosów:
Pierwsze głosowanie:
Ostatnie głosowanie:
 
 

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.