środa 26 listopad 2014

PILNE: Frekwencja: Gubin - 32,77%, Krosno Odrz. - 40,69%, Świebodzin - 32,61%, Sulechów - 35,38%

Burmistrz Guben robi z nas złodziei

 • piątek, 22 lipiec 2011 16:36

Burmistrz Guben Klaus-Dieter Hübner chce przywrócenia kontroli na granicy polsko-niemieckiej. Jako powód podaje drastyczny wzrost przestępczości, za który wini Polaków.

Burmistrz Guben w jednym z wywiadów dla niemieckiej prasy opowiedział się za wprowadzeniem wyrywkowych kontroli na granicy z Polską. Polacy są zszokowani. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Plaża i zamek: płatne

 • piątek, 22 lipiec 2011 16:26

Wstęp na plażę miejską w Łochowicach i do Centrum Artystyczno - Kulturalnego Zamek jest płatny. Urzędnicy chcą w ten sposób pokryć częściowo koszty eksploatacji tych miejsc.

Jeżeli chodzi o plażę w Łochowicach to płatna jest ona tylko i wyłącznie w weekendy. Turystów odwiedzających to miejsce jest bardzo wielu. - Nie jest to nic nadzwyczajnego - tłumaczą w Urzędzie Miasta, wszak wiele plaż jest płatnych, chociażby ta w Dąbiu, która znajduje się w rękach prywatnego zarządcy. - Nie jesteśmy jedynym samorządem, który zarządza plażą i pobiera za nią opłatę - mówią urzędnicy. Więcej w najnowszym numerze "Gazety Tygodniowej".

Referendum za 180 dni

 • piątek, 22 lipiec 2011 16:18

Mieszkańcy gminy Krosno Odrzańskie nie zapomnieli Markowi Cebuli lutowej próby likwidacji szkół w Wężyskach, Radnicy i Osiecznicy i nadal zapowiadają przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania burmistrza miasta.

Przypomnijmy, że cała sytuacja wokół Marka Cebuli zaogniła się w lutym, kiedy to burmistrz i radni podjęli uchwały intencyjne w sprawie zamiaru likwidacji placówek oświatowych w Wężyskach, Radnicy i Osiecznicy. Mieszkańcy zwłaszcza wiejskiej części gminy już wtedy zapowiadali, że zrobią wszystko aby odwołać burmistrza. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Zanim ogłoszono wyniki konkursu na ratownictwo medyczne, było już wiadomo, że szpital z Gubina zostanie przeniesiony do Krosna.

Najpierw doszło do połączenia szpitala z Gubina i Krosna Odrzańskiego. Następnie Starostwo w drodze przetargu przekazało administrowanie placówką prywatnej spółce. Teraz zapadła decyzja o przeniesieniu całego szpitala do Krosna. Co będzie dalej? Czy grozi nam jeszcze coś gorszego? Może za jakiś czas lecznica w powiecie wcale nie będzie istniała? Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej"

SLD za Bartczakiem

 • sobota, 16 lipiec 2011 16:16

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Gubinie radni udzielili burmistrzowi absolutorium. Poparła go nawet opozycja. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Burdel na placach zabaw

 • sobota, 16 lipiec 2011 16:03

Gubin ma szansę na darmowy plac zabaw. Bierze udział w konkursie organizowanym przez firmę NIVEA. Możemy mieć plac z prawdziwego zdarzenia. Mógłby zastąpić zaniedbane i śmierdzące pseudo miejsce do zabawy na Barlickiego.

Plac zabaw, który obecnie stoi na osiedlu Barlickiego w Gubinie jest w opłakanym stanie. Od kilkudziesięciu lat nie przeprowadzono na nim żadnych remontów, nie został także doposażona.

Obdzwoniłam kilka instytucji i okazuje się, że ten teren do nikogo nie należy. Trzeba coś z tym zrobić, bo tak nie może być - denerwuje się Katarzyna Pyrkosz. - Proszę spojrzeć na ten słupek - wskazuje kobieta. - Jak nie zostanie naprawiony, to dojdzie tu do tragedii jak na kogoś spadnie. On już ledwo stoi, a dzieci ciągle się o niego opierają lub wspinają się do góry - mówi K. Pyrkosz. - Przecież tu nawet nie ma ławek. Już nie wspomnę o śmietnikach. Wydobywa się z nich ogromny smród i niedługo pojawią się tutaj szczury ? mówi zbulwersowana.Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Pożegnali przedszkole

 • poniedziałek, 11 lipiec 2011 15:43

Sześciolatki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Gubinie zakończyły rok. Przed nimi ostatnie wakacje przed podjęciem nauki w szkole.

Przedszkolaki zakończyły edukację. Dzieci otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola i drobne podarki. Pożegnały się ze swoimi wychowawczyniami, koleżankami i kolegami. Koniec zabaw, leżakowania i opiekunek. Po wakacjach rozpocznie się w ich życiu nowy okres, sześciolatki pójdą już do pierwszej klasy.

Powtórki nie będzie!

 • środa, 06 lipiec 2011 23:41

W lutym mieszkańcy byli wściekli na urzędników. Grozili burmistrzowi referendum. Ostatecznie szkoły przetrwały, a Marek Cebula zapowiada, że za parę miesięcy nie będziemy świadkami kolejnej próby likwidacji placówek. Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Zlikwidowali rady osiedlowe

 • środa, 06 lipiec 2011 23:35

Radni zlikwidowali Rady Osiedlowe, powód? Miasto ma w ten sposób zaoszczędzić 20 tys. złotych rocznie.
Nie pomogły sprzeciwy, pojedynki na słowa i podparte dokumentami argumenty. Sześciu radnych zagłosowało za ich likwidacją. Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Kościół dostał 200 tysięcy

 • wtorek, 05 lipiec 2011 10:17

Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim dostała od miasta dotację w wysokości 200. tys. zł na przeprowadzenie prac remontowych.

Kościół św. Andrzeja, bo o nim mowa jest jednym z krośnieńskich zabytków. Parafia swoim wysiłkiem remontuje i dba o plebanię. Szykuje się tam dosyć duża modernizacja, ponieważ władze miasta zdecydowały o przekazaniu kościołowi 200 tys. zł, które przeznaczone zostaną na remont.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Czy potrzebna jest nam straż miejska?
 • Oddanych głosów: (0%)
 • Oddanych głosów: (0%)
 • Oddanych głosów: (0%)
Łącznie głosów:
Pierwsze głosowanie:
Ostatnie głosowanie:
 
 

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.