środa, lipiec 23, 2014

Stacja paliw pod Farą?

 • piątek, 22 kwiecień 2011 13:24

Czy stacja paliw powinna mieścić się w sąsiedztwie gubińskich zabytków?
Firma, która jest właścicielem części terenów w centrum miasta, domaga się, by w okolicach Fary wybudować stację paliw. Inwestorzy chcieliby pójść najłatwiejszą drogą i otworzyć w tym miejscu kolejny CPN. Więcej o kontrowersyjnych pomysław w najnowszym wydaniu "Tygodniowej".

Odwołano wiceprzewodniczącego rady w Krośnie

 • czwartek, 14 kwiecień 2011 16:32

Jednym z punktów ostatniej sesji Rady Miejskiej było głosowanie nad odwołaniem Mariusza Grycana z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Miało to związek z wyrokiem jaki zapadł w sądzie, a który się uprawomocnił.

Sąd uznał, że Mariusz Grycan naruszył dobra osobiste Marka Cebuli i nakazał radnemu zamieszczenie przeprosin w prasie oraz wpłacenie 2 tys. zł. na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim. Zgodnie ze statutem Gminy Krosno Odrzańskie nowy wiceprzewodniczący Rady Miejskiej zostanie wybrany podczas kolejnych obrad. Szczegóły w najbliższym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

 

Dwa kościoły przed Farą

 • czwartek, 14 kwiecień 2011 16:20

Przy wieży prowadzone są badania archeologiczne. Odkryto, że 700 lat temu na miejscu Fary stała świątynia romańska, którą zniszczyło trzęsienie ziemi. Jej miejsce zajął kościół gotycki.
W trakcie prac archeologicznych oraz prac związanych z obniżeniem posadzki kruchty wieży odkryto relikty dwóch wcześniejszych budowli sakralnych istniejących w tym miejscu. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Miasto nic nie robi...

 • czwartek, 14 kwiecień 2011 16:11

...mówią mieszkańcy osiedla Barlickiego, którzy od kilkunastu lat domagają się podstawowych remontów. Mają nawet problem z dojazdem do własnego domu, ponieważ drogi i parkingi są w opłakanym stanie.
Na początku każdego roku odbywają się przeglądy wiosenne, podczas których sprawdza się, co należy naprawić po zimie. - Na osiedlu Barlickiego bloki zostały pięknie odnowione, a droga wjazdowa na parkingu jest w tragicznym stanie. Nie jest remontowana od 30 lat. Gdy pada deszcz, to nie można przejechać, są ogromne kałuże. Studzienki ściekowe są zamulone, więc woda nie ma gdzie spłynąć, bo nie ma ujścia. Aby ominąć ten odcinek i bezpiecznie dojechać pod swój blok, lokatorzy zrobili sobie dziką drogę przy orliku - mówi zdenerwowana Leontyna Kaczor, przewodnicząca rady osiedla. Więcej w aktualnym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

 

Wydali kasę

 • czwartek, 14 kwiecień 2011 16:00

Najwięcej ze wszystkich, bo ponad ponad 19 tys. złotych otrzymało w ubiegłym roku Chlebowo w ramach funduszu sołeckiego. Wieś wydała pieniądze m.in. na zakup ławek, krawężników oraz paliwa do kosiarki.
Nawet kilkanaście tysięcy złotych może otrzymać wieś w ramach funduszu sołeckiego. Pieniądze należą się sołectwom, które złożą wniosek i rozliczą się za poprzedni rok. Korzyścią dla gminy są dodatkowe pieniądze z budżetu państwa, które w przypadku nie utworzenia funduszu nie będą przysługiwać. Dodatkowe środki będą odpowiednio wynosić 10, 20 i 30 proc. wykonanych wydatków. Najwyższe dofinansowanie będą otrzymywać gminy o najniższych dochodach, zaś najmniejsze - gminy najbogatsze.
Najwięcej Chlebowo
Spośród wszystkich sołectw najwięcej przypadło dla największej wsi w gminie. Chlebowo zainkasowało w ubiegłym roku 19 tys. 400 zł. Pieniądze poszły głównie na zakup: paliwa do kosiarki - 808,38 zł, ławek na plac zabaw i do parku - 3 tys. 303,03 zł, krawężniki - 3 tys. zł, naczynia na święto Chleba - 121,88 zł, czy zawody wędkarskie - 196,62 zł.
Najmniej Koperno
Koperno otrzymało najmniej spośród gminnych wsi. 5 tys. 300 zł wydano na: kosiarkę do trawy - 2 tys. 590 zł, paliwo do kosiarki - 106,07 zł, zakup materiałów do malowania placu zabaw - 499,69 zł, zakupiono również tłuczeń na drogi za 2 tys. 0,98,40 zł.
Rafał Jagła

 

Inwestycja na ukończeniu

 • czwartek, 14 kwiecień 2011 15:50

Budowa kanalizacji Czetowice - Bielów zmierza do szczęśliwego końca. Planowe zakończenie inwestycji przewidziane jest na ostatni dzień kwietnia.
Kanalizacja na odcinku Czetowice - Bielów wykonywana jest w ramach projektu "Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej na terenie Aglomeracji Krosno Odrzańskie - budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Bielów i Czetowice". - Przedsięwzięcie to obejmuje budowę sieci kanalizacyjnej w wyżej wymienionych miejscowościach w systemie grawitacyjno - tłoczonym. Jej łączna długość wraz z sześcioma przepompowniami ścieków wyniesie ponad 5,5 kilometra. Będzie ona włączona do zrealizowanych pomiędzy Czetowicami, Bielowem i Krosnem Odrzańskim rurociągów tłoczonych - poinformowała Jolanta Duziak, inspektor w Wydziale Rozwoju, Inwestycji i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim.

Kierowca cysterny bez winy?

 • środa, 13 kwiecień 2011 12:57

Prawdopodobnie winę za wypadek, do którego doszło wczoraj przy ul. Kresowej w Gubinie poniesie kierowca samochodu osobowego. Przypomnijmy. Rozpędzona cysterna na ul. Kresowej (12.04.) wjechała w osobówkę, którą kierował Niemiec. Mężczyzna w krytycznym stanie został przetransportowany helikopterem do szpitala w Zielonej Górze. Więcej w najbliższym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

 

Kolejna kraksa, tym razem w centrum Gubina

 • środa, 13 kwiecień 2011 12:09

Wczoraj (12.04.) ok. 20.30 młody mężczyzna wjechał w latarnię przy ul. Wyspiańskiego w Gubinie.
Osobowe bmw, którym kierował nadaje się do generalnego remontu. Sprawę wypadku bada policja. O szczegółach napiszemy w najbliższym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Wypadek w Gubinie, kierowca walczy o życie

 • środa, 13 kwiecień 2011 12:01

Rozpędzona cysterna na ul. Kresowej (12.04.) wjechała w osobówkę.

Kierowcą samochodu osobowego okazał się Niemiec. Mężczyzna w krytycznym stanie został przetransportowany helikopterem do szpitala w Zielonej Górze. Więcej w najbliższym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Trzy osoby zginęły w wypadku pod Krosnem

 • wtorek, 12 kwiecień 2011 19:01

W wypadku do, którego doszło w okolicy stacji benzynowej w Dąbiu zginęły trzy osoby.

Z pierwszych ustaleń policji wynika, że kierowca tira z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżającego busa. Strażacy w środku znaleźli trzy osoby, niestety było za późno na reanimację. Droga była zablokowana, policja ustaliła objazd przez Brzeźnicę.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Czy potrzebna jest nam straż miejska?
 • Oddanych głosów: (0%)
 • Oddanych głosów: (0%)
 • Oddanych głosów: (0%)
Łącznie głosów:
Pierwsze głosowanie:
Ostatnie głosowanie:
 
 

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.