środa 28 styczeń 2015

Jarosław Kaczyński odwiedził Wężyska

  • piątek, 26 sierpień 2011 15:28

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedził Wężyska (gm. Krosno Odrzańskie). Szef PiS wspiera w wyborach Jacka Kurzępę, który startuje z list PiS w tegorocznych wyborach do sejmu.

Już w najbliższy czwartek (25.08.) w "Tygodniowej" plakat Tęczy Krosno Odrzańskie. W kolejnym wydaniu (1.09.) plakat Cariny Gubin!

Gubin walczy z komarami

  • poniedziałek, 22 sierpień 2011 20:43

Na terenie miasta pojawią się ekipy rozpylające środek owadobójczy. Akcja ta spowodowana jest plagą komarów, które w wyniku intensywnych opadów deszczu i wysokich stanów wody w rzekach miały idealne warunki do rozmnażania się. Planowany termin akcji to 24-26 sierpień. Ile zapłacimy za walkę z owadami? Szczegóły w czwartkowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Zabawa na rzecz kościoła

  • poniedziałek, 22 sierpień 2011 17:55

W Rybakach odbył się kolejny festyn. Rada Kościelna wraz z księdzem proboszczem - Piotrem Kępką oraz mieszkańcy Bytomca, Miłowa i Rybaków dołożyli wszelkich starań, aby impreza się udała.

Choć pogoda nie rozpieszczała, jednak dobre humory dopisywały wszystkim. Tego dnia wizytę w Rybakach (gm. Maszewo) złożyli poseł - Bogusław Wontor, starosta krośnieński - Jacek Hoffman oraz wójt gminy - Dariusz Jarociński. Na gości, którzy pofatygowali się na festyn czekało wiele atrakcji. W jego programie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sportowe, które dostarczyły dużo wrażeń i śmiechu. Dzieci i młodzież chętnie brała udział w grach i zabawach. Oblegany przez najmłodszych był też dmuchany zamek.

Zbierali na kościół
Warto nadmienić, że wszystkim udzieliła się atmosfera najważniejszej idei festynu, czyli zbiórka funduszy na remont zabytkowego kościoła w Rybakach. Do zrobienia jest jeszcze wiele m.in. okna, drzwi, elewacja oraz osuszenie i odwodnienie, tak więc każda złotówka się przyda. Festyn stworzył doskonałą okazję do zabawy. Wspólne spędzanie czasu i dobre samopoczucie to niesamowity relaks i odskocznia od codziennych spraw. Imprezę zakończono zabawą taneczną. O oprawę muzyczną zadbał tego dnia Jurek Dworak.

Minister w Krośnie. Porozmawiają o kasie

  • poniedziałek, 22 sierpień 2011 15:15

Dziś na zaproszenie Marka Cebuli, burmistrza Krosna Odrzańskiego miasto odwiedzi Waldemar Sługocki.

Minister Waldemar Sługocki jest Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Jednym z punktów jego wizyty w nadodrzańskim mieście będzie spotkanie otwarte z mieszkańcami gminy. Rozpocznie się ono o godzinie 17.00 w Sali 1000-lecia Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim.

Porozmawiamy o pieniądzach

Waldemar Sługocki odpowiada w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego za Polską Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej oraz za szeroko pojętą politykę spójności. Będzie zatem okazja do rozmów na temat możliwości wykorzystania środków przykładowo z Krajowej Rezerwy Wykonania, a także o przyszłym budżecie Unii Europejskiej. Lokalnych przedsiębiorców na pewno zainteresuje temat możliwości pozyskania dotacji na rozwój działalności gospodarczej.

Zarobki naszych radnych

  • poniedziałek, 22 sierpień 2011 12:33

Radni gminy Krosno Odrzańskie nie mają za dużo oszczędności. Najwięcej udało się odłożyć Kazimierze Potockiej (50 tys. zł).

Wojciech Dębiński

Zasoby pieniężne: 3 tys. zł, nieruchomości: działka o pow. 0,02 ha wraz z budynkiem o pow. 166 mkw. o wartości 4 tys. zł, działka o powierzchni 0,10 ha o wartości 15 tys. 750 zł, dochody: z tytułu zatrudnienia w urzędzie gminy w Bytnicy - 15 tys. 752 zł, Skarpa - 2 tys. 284 zł, Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim - 33 tys. 464 zł, dieta - 6 tys. 514 zł, samochody: nissan patrol z 1992 roku.

 

Krystian Forster

Zasoby pieniężne: 12 tys. 300 zł (współwłasność), nieruchomości: działka budowlana o pow. 1504 mkw. o wartości 80 tys. zł, dochody: z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej - 27 tys. 921,20 zł, 21 tys. 487 zł, samochody: volkswagen polo z 2007 roku, cadilac fletwood z 1972 roku.

Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Spalił się dawny hotel garnizonowy

  • poniedziałek, 22 sierpień 2011 12:15

W nocy z niedzieli na poniedziałek (14 sierpnia) wybuchł pożar w budynku dawnego hotelu garnizonowego przy ulicy Kresowej w Gubinie.

Gdy na miejsce dojechała straż pożarna, ogień zajął już całe poddasze budynku po byłym holtelu garnizonowym. W akcji gaszenia brały udział jednostki PSP z Gubina, a także wozy OSP ze Starosiedla i Wężysk. - Spalił się dach budynku, część klatki schodowej i stropu - poinformował nas Andrzej Kaźmierczak, rzecznik krośnieńskiej straży pożarnej. Nie ustalono jeszcze przyczyn zdarzenia. Policja prowadzi dochodzenie popożarowe. Prawdopodobnie doszło do podpalenia.

Gubin ma drugiego kandydata

  • poniedziałek, 22 sierpień 2011 11:38

Jacek Hadada z Platformy Obywatelskiej nie będzie jedyną osobą blisko związaną z Gubinem i powiatem krośnieńskim, która znajdzie się na liście kandydatów na posła kolejnej kadencji. Swoją szanse otrzymał również Krzysztof Sikora, który wystartuje w wyborach z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Piszemy jako pierwsi: Awantura o przetarg!

  • piątek, 19 sierpień 2011 14:01

Spór o odwołany przetarg na pomieszczenia gospodarcze w hali sportowo - widowiskowej w Krośnie Odrzańskim. - Postąpiono tak dlatego, że tylko ja się zgłosiłem, a decyzja zapadła pod naciskiem - mówi Robert Gwizdek. - Pan mija się z prawdą - odpowiada Grzegorz Garczyński, zastępca burmistrza. Sprawę bada policja. Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Rynek do remontu

  • piątek, 12 sierpień 2011 09:17

Niebawem okaże się ile będzie trzeba zabezpieczyć pieniędzy na remont krośnieńskiego targowiska. Aktualnie urzędnicy czekają na kosztorys, a po drodze napotykają kolejne problemy.

Nie dawno odbyło się spotkane władz Krosna Odrzańskiego z pracownikami miejskiego targowiska. Miało ono charakter informacyjny. - Wiele nieprawdziwych informacji jest rozpowszechnianych, jak chociażby ta, mówiąca o sprzedaży targowiska miejskiego - mówią urzędnicy. - Jest to oczywiście nie prawda. Właśnie o tym burmistrz chciał chociażby poinformował handlarzy - dodają urzędnicy. Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.