sobota 1 listopad 2014

Wakacje z filmem

 • piątek, 24 czerwiec 2011 13:21

Wakacje już wkrótce. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu jak spędzić wakacje, a interesujesz się pracą filmowca? I marzysz o nakręceniu swojego pierwszego filmu? To przyjdź do "Zamku" i zapisz się na Wakacyjny Klub Filmowców?.
Każdy może zostać jego członkiem. Zamek czeka na Wasze zgłoszenia do końca czerwca.
UWAGA ! Liczba uczestników jest ograniczona. O przyjęciu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń. Terminy zajęć zostaną ustalone przez uczestników i instruktora na pierwszym spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się 1 lipca 2011 r., o godz. 11:00 w CAK "Zamek" przy ul. Szkolnej 1.Zgłaszać się należy osobiście, telefonicznie, bądź e-mailowo na podany adres: Centrum Artystyczno - Kulturalne "Zamek",  ul. Szkolna 1, 66-600 Krosno Odrzańskie, tel.  68-383-89-94, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. W trakcie zajęć, członkowie klubu poznają poszczególne elementy produkcji filmowej, zaczynając od pracy nad scenariuszem, poprzez reżyserię, sztukę operatorską i grę aktorską, kończąc na montażu. Szczegółowy program warsztatów znajduje się w załączniku. Program warsztatów filmowych - kliknij.
Wakacyjny Klub Filmowców poprowadzi instruktor Wojciech Tomczak, który jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi o kierunku reżyseria. Pracuje także w lokalnej telewizji jako operator kamery - montażysta.
Instruktor prowadził już podobne warsztaty z grupą młodzieżową ze Słubic. Sukcesem słubickiej grupy było zajęcie I miejsca na festiwalu w Krakowie za film "3 minuty" oraz zajęcie II miejsca na festiwalu w Bielawie przez film "Jaś i Małgosia". Filmy można obejrzeć pod adresem internetowym: http://www.youtube.com/results?search_query=wojtu83&aq=f ?-kliknij.
Wojciech Tomczak współpracował także z rzepińską grupą młodzieżową, która  wzięła udział w projekcie "Twoje ręce - Twój los". W ramach projektu grupa zrealizowała cztery filmy dotyczące zagrożeń, na jakie narażona jest młodzież we współczesnym świecie. Filmy często są wykorzystywane przez nauczycieli oraz policję. Dla zainteresowanych, podajemy adres internetowy, na którym znajdują się wymienione filmy http://rzepin.net/glowne-dzialy/wiesci-z-mdk/twoje-rece-twoj-los/ - kliknij.
Celem warsztatów jest popularyzacja twórczości filmowej wśród młodych ludzi, pogłębienie ich wiedzy filmowej oraz realizacja własnych krótkometrażowych filmów. Warsztaty filmowe to także ciekawa forma spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na zdobycie konkretnej wiedzy i doświadczenia filmowego. Udział w warsztatach jest bezpłatny. SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Prąd zabił wędkarza

 • piątek, 24 czerwiec 2011 10:28

W niedzielę (19.06.) w Chromowie gm. Bobrowice doszło do nieszczęśliwego wypadku. 63-letni wędkarz z przechodząc pod napowietrzną linią energetyczną został porażony prądem. Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Ile kosztowała wiosna?

 • piątek, 24 czerwiec 2011 10:19

Tegoroczna jubileuszowa 50. Wiosna nad Nysą kosztowała miasto blisko 120 tysięcy złotych. Na co poszła ta kasa? Na koncerty, wszelkie atrakcje, ochronę i sprzątanie.

Na 50. Wiosnę nad Nysą wydano 120 tysięcy. - 73 tysiące to dotacja z budżetu miasta, reszta pieniędzy pochodziła od sponsorów - zdradza Janusz Gajda, dyrektor Gubińskiego Domu Kultury, który był głównym organizatorem imprezy. Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Laptopy w krośnieńskich szkołach?

 • czwartek, 23 czerwiec 2011 13:29

Już po wakacjach jedna z krośnieńskich szkół zmieni się nie do poznania. I wcale nie rozchodzi się o jakiś remont, tylko nowoczesne wyposażenie elektronicznymi pomocami naukowymi. Szczegóły tylko w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Kolejki po mieszkania

 • środa, 22 czerwiec 2011 16:33

W Gubinie brakuje mieszkań komunalnych. Jeżeli ktoś chce mieć własne "cztery kąty"  musi wynajmować stancję za niemałe pieniądze lub wziąć kredyt, kupić mieszkanie i spłacać go potem przez kilkadziesiąt lat. Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Miasto bez obwodnicy

 • środa, 22 czerwiec 2011 16:11

Temat powstania obwodnicy, która odciąży w dużym stopniu miasto z korków przewija się już bardzo długo. Z naszych informacji wynika, że nic w tej sprawie nie zmieni się przynajmniej przez najbliższe cztery lata.
W konieczność takiej inwestycji w Krośnie Odrzańskim nikt nie wątpi. Jest ona bardzo potrzebna. Problem w tym, że uwarunkowania geograficzne, a więc położenie, zbieg obu rzek, a więc Odry i Bobru, dookoła tereny podmokłe, zalewowe powodują, że obwodnica Krosna jest od wielu lat odsuwana na dalszy plan. Szczegóły w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Mają swój przystanek

 • poniedziałek, 20 czerwiec 2011 08:00

Kibice Falubazu Zielona Góra wzięli przykład ze swoich kolegów z Gostchorza i pomalowali zaniedbany, miejscowy przystanek autobusowy w barwy swojej ukochanej drużyny. - Teraz będzie tutaj już czysto - mówią.

Podczas jednego ze spotkań Zdzisława Juszczak, sołtys Maszewa zapytała, czy ktoś zająłby się odnowieniem przystanku. - Zgłosili się prezes Ochotniczej Straży Pożarnej, Dariusz Janicki oraz naczelnik Mariusz Sójka - przyznaje kobieta. - Przyszli do mnie i powiedzieli, że chcą pomalować przystanek, tylko potrzebne są pieniądze na farby. Zgodziłem się bez wahania - dodał Dariusz Jarociński, wójt gminy Maszewo. Więcej w "Gazecie Tygodniowej".

Szpital: Będzie druga poczekalnia

 • sobota, 18 czerwiec 2011 17:24

W gubińskim szpitalu powstanie poczekalnia dla zdrowych dzieci, które przychodzą do lekarza tylko na kontrolę. Informacja ta ucieszy zapewne rodziców, którzy zabiegali o to, by takie pomieszczenie powstało.
Od jakiegoś czasu docierały do nas informacje, że istnieje potrzeba zorganizowania w gubińskim szpitalu drugiej poczekali dla dzieci, które przychodzą na wizyty do lekarza. Wszystko dlatego, by dzieci idące na kontrolę, nie łapały ponownie wirusów od chorych maluchów. Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Relacja z Dni Krosna w najnowszym wydaniu

 • sobota, 18 czerwiec 2011 11:17

Dni Krosna Odrzańskiego już za nami. Impreza trwała trzy dni. Na brak atrakcji nikt nie mógł narzekać. Mieszkańcy miasta i organizatorzy oceniają tegoroczne święto pozytywnie.

Cała zabawa rozpoczęła się w piątek mini - olimpiadą sportową rozgrywaną na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 2. Jednak głównymi punktami inauguracyjnego piątku były Finał VII Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych i Muzycznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w ramach którego wystąpili Paweł Majewski, Nikola Klepacz, czy też Krzysztof Sałapa oraz koncert Magdy Steczkowskiej wraz z zespołem "Indigo". który odbył się w amfiteatrze. Fotorelacja w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Rozkopią Krosno? Miasto czeka remont dróg

 • sobota, 18 czerwiec 2011 11:09

 

W Krośnie Odrzańskim rozpoczęły się cząstkowe remonty dróg. Na pierwszy ogień poszła ulica Chrobrego, a w kolejce czekają następne.

Nawierzchnia na ulicy Chrobrego została sfrezowana oraz oczyszczana. Ponadto wyrównano końcowe fragmenty jezdni. Ostatnim etapem prac było położenie asfaltu. Prace na Chrobrego przedłużyły się, co denerwowało kierowców. Teraz droga jest już przejezdna. Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Tygodniowej".

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Czy potrzebna jest nam straż miejska?
 • Oddanych głosów: (0%)
 • Oddanych głosów: (0%)
 • Oddanych głosów: (0%)
Łącznie głosów:
Pierwsze głosowanie:
Ostatnie głosowanie:
 
 

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.