niedziela 12 lipiec 2020

Obwieszczenie

  • poniedziałek, 15 czerwiec 2020 11:19

0609Z4IZ2005-1awp

Promocyjna „Fiesta” w Rossmannie

  • poniedziałek, 18 maj 2020 10:11

Maj to miesiąc urodzin Rossmanna w Polsce – 27 lat temu otworzyliśmy pierwszy sklep w naszym kraju. Z tej okazji przygotowaliśmy prawdziwą „Fiestę”, czyli urodzinową kumulację promocji, w tym kultową już akcję -55 proc. na produkty do makijażu. Zaczynamy już w sobotę 16 maja!

Rossmann nową kampanią

  • sobota, 09 maj 2020 12:32

Od 1 maja Rossmann ruszył z nową kampanią otwierającą sezon wiosna-lato 2020.

Na klientów czeka ponad 3.000 nowych produktów wybranych przez Rossmanna zgodnie z najświeższymi trendami. Stawiamy na naturalne składniki w kosmetykach czy produkty waterless, m.in. szampony i odżywki w kostkach. Są one odpowiedzią na potrzeby naszej planety, bo do ich produkcji zużywa się mniej wody.

Na półkach naszych drogerii pojawią się także produkty niszowe, znane dotychczas głównie z internetu, często produkowane w małych manufakturach. To m.in. marki makijażowe będące przede wszystkim obiektem pożądania najmłodszych klientek, chcących się wyróżnić i szukających inspiracji. „Instamarki” pojawią się też w wielu innych kategoriach np. pielęgnacji twarzy czy ciała.

A to nie koniec trendów. Wymienione wyżej nowości uzupełnią produkty z nurtów: „przyjazne naturze”, glass skin, superfoods, body positive, pielęgnująca koloryzacja, less waste, siła minerałów, mgiełki zapachowe, on the go, bio dla malucha, bezpieczne lakiery dla paznokci, etnobotanika, petparents, proage...

Zmieni się nie tylko asortyment – metamorfozę przechodzą nasze sklepy. W jednym czasie, we wszystkich drogeriach równocześnie dokonuje się znacząca zmiana. Lepiej wyeksponowane zostaną nowości, promocje czy też produkty do nabycia wyłącznie w Rossmannie.

Kampania ma podkreślić wizerunek Rossmanna jako marki, która inspiruje, odkrywa nowości i innowacyjne produkty w ramach ciągle zmieniających się trendów. Rossmann jest blisko swoich klientek, zna ich potrzeby, chce je zainspirować do odkrywania trendów i ciekawych produktów.

Ogólnopolskie działania promocyjne obejmują swym zasięgiem: internet, VOD, telewizję, internet, ekrany i materiały BTL w sklepach Rossmann oraz kanały własne: aplikacja, www, Skarb, gazetka.

Kampanię przygotowała agencja Fat Baby, Papaya Films odpowiada za produkcję materiału filmowego, a planowaniem i zakupem mediów zajął się dom mediowy Initiative.

Ostatnia szansa na wybór organizacji

  • czwartek, 30 kwiecień 2020 14:20

 

To ostatni moment, aby wybrać swoją ulubioną organizację w akcji „Pomagamy jak umiemy”. Do niedzieli, 3 maja, klienci Rossmanna mogą wskazać w aplikacji Rossmann PL instytucję, której przekażą swoje punkty zebrane podczas zakupów. Domy dziecka, domy pomocy społecznej, hospicja czy schroniska, zamienią te punkty na niezbędne dla siebie produkty.

Rzucanie palenia 2020

  • piątek, 10 kwiecień 2020 16:23

 

Kończy się era papierosów.

20 maja wchodzi zakaz handlu mentolowymi

W latach 80 Polacy palili najwięcej papierosów na świecie. Kiedy na Zachodzie zaczynała się moda na niepalenie, pogrążona w stanie wojennym i niedostatku dóbr codziennych cała Polska paliła na potęgę. Statystycznie dorosła osoba wypalała ponad 3,6 tys. papierosów rocznie, a każdego roku wypalano aż 104 mld sztuk papierosów. Dziś ok. 70 tys. ówczesnych palaczy umiera rocznie na raka płuca czy inne choroby mające związek z paleniem. Chorują też ludzie młodsi, którzy jako dzieci wychowywali się w zadymionych przez rodziców, małych mieszkaniach, bierni palacze z tamtego okresu. Pierwsze kampanie antynikotynowe z lat osiemdziesiątych, inicjowane przez lekarza, prof. Witolda Zatońskiego były nagradzane zagranicą, ale w kraju odnosiły niewielki skutek.

Lek czy zło

Przewrotna jest historia tytoniu na naszym kontynencie. Kiedy pojawił się tu na sprawą Krzysztofa Kolumba, przez kilkaset lat był uważany za lekarstwo a jego dym miał nawet chronić od zachorowania na cholerę. Był też zwalczany, najczęściej przez dyktatorów, którzy potrafili wykorzystać każdą okazję, by zastraszyć poddanych. Może dlatego rosyjski car nałogowym palaczom za karę obcinał nosy, a turecki sułtan rozcinał im wargi. Hitler też zakazał palenia. Kiedy w latach 30. XX wieku lekarze po raz pierwszy zwrócili uwagę, że palenie szkodzi zdrowiu, stawało się ono modne wśród artystów, aktorów, intelektualistów i kobiet, które paląc demonstrowały swoją niezależność. Papierosy były walutą w czasie wojny, lekiem na bol zębów, sposobem na depresję i symbolem upragnionej wolności dla więźniów i żołnierzy.

O tym, że „palenie zabija” wie w naszym kraju każdy palacz przynajmniej od 1994 roku, kiedy wprowadzono pierwsze ostrzeżenia tej treści na paczkach papierosów. Od 2010 roku obowiązuje zakaz palenia w budynkach i miejscach publicznych. Pomimo mody na niepalenie, która przyszła też do Polski, codziennie po papierosa sięga 8 mln osób w naszym kraju. 20% z nich nigdy nie rzuci palenia, twierdzą lekarze, uzasadniając swoją diagnozę silnym uzależnieniem organizmu od nikotyny i szczególnymi predyspozycjami niektórych osób do ulegania uzależnieniu. Nie zniechęci ich ani wyższa akcyza na papierosy, które od stycznia 2020 z tego powodu podrożały o ok. 20%, ani żadne zakazy.

Co najbardziej szkodzi

Dym papierosowy zawiera prawie 5 tys. szkodliwych substancji smolistych, które są główną przyczyną chorób nowotworowych. Pierwotnie sądzono, że palaczy uchroni od nich filtr celulozowy, który pojawił się w masowej produkcji w latach 40. ubiegłego stulecia. Okazało się, że to złudzenie. Szkodliwe substancje przenikają przez filtry bez specjalnego oporu. Dziś ekolodzy nie pozostawiają na filtrach suchej nitki, twierdząc, że rozkładają się ponad 10 lat a miliardy niedopałków zaśmiecają nie tylko chodniki i ulice miast, ale całą planetę. Apelują do producentów o wycofanie papierosów z filtrem.

Na razie Unia Europejska postawiła warunek wycofania każdego wyrobu tytoniowego, który swoim smakiem miałby uprzyjemniać samo palenie. Dlatego po 20 maja 2020 roku nie kupimy w Polsce żadnego papierosa mentolowego, ani też papierosa z kapsułką smakową. Chyba, że będzie to wyrób z kontrabandy.

Kontrabanda

Przemyt papierosów do Polski ma długą tradycję. Swego czasu istniał nawet zawód „mrówki”, czyli drobnego przemytnika, który przejściem granicznym dla pieszych przenosi papierosy w dozwolonej ilości przekraczając granicę w tę i z powrotem nawet po kilkadziesiąt razy dziennie. Policja co jakiś czas zatrzymuje większe transporty przemycanych papierosów zza wschodniej granicy. Na Białorusi i Ukrainie dalej będzie wolno handlować papierosami mentolowymi i trudno uwierzyć, że straży granicznej i celnikom uda się w pełni uszczelnić ten kanał przerzutowy.

Z pewnością reaktywują się też nielegalne wytwórnie papierosów w kraju. Bardzo sprawne akcje policji, jak te ostatnie z Gorzowa, Grójca czy Wałcza nie uchronią całkowicie nałogowych palaczy od zakupu trefnego towaru z kontrabandy, którego skład i jakość najczęściej pozostawiają wiele do życzenia. W nielegalnie produkowanych papierosach stwierdzano już smary, oleje, szczątki organiczne.

Szukanie alternatywy

Kilkanaście lat temu pojawiły się tzw. e-papierosy. Skutki zdrowotne e-papierosów nie są jeszcze w pełni znane, ale już wiadomo, że jeśli są wyprodukowane w sposób zgodny z normami, zawierają mniej substancji szkodliwych niż papierosy tradycyjne.

Producenci tytoniu szukają też innych, mniej szkodliwych od papierosów alternatyw, przeznaczonych dla osób uzależnionych, które chcą ograniczyć ryzyko zachorowania albo po prostu nie są w stanie rzucić palenia.

Produkty o obniżonej szkodliwości to nadzieja na walkę z epidemią chorób odtytoniowych – uważa Scott Gottlieb, były szef amerykańskiej Food and Drug Administration (FDA). Ta restrykcyjna zazwyczaj organizacja dopuściła do użytku m.in. tak zwane podgrzewacze tytoniu, które podgrzewają tytoń bez spalania go. To pozwala oczyścić tytoń ze zdecydowanej większosci szkodliwych substancji. Palacz zaciąga się wówczas niemal czystą nikotyną bez zapachu i bez dymu (efekt dymu pochodzi wyłącznie z pary wodnej). Wyroby takie (np. IQOS) są oferowane w Polsce jako zamiennik tradycyjnych papierosów. Po 20 maja będzie to jedyny legalny mentolowy wyrób tytoniowy, bowiem zakaz nie obejmuje podgrzewczy tytoniu i e-papierosów

Styl palacza legł radykalnej zmianie kulturowej na naszych oczach. Przestrzeń publiczna jest dziś wolna od dymu. Kampanie edukacyjne zachęcają do rzucenia palenia w trosce o zdrowie. Palenie stało się passe.

Każdą okazję warto wykorzystać by rzucić palenie, choćby podwyżki cen papierosów czy restrykcje w handlu. Kto nie jest w stanie od razu uwolnić się od nałogu, lepiej żeby wybierał mniej szkodliwe alternatywny.

 

W tym wyjątkowym czasie wszyscy łączymy siły w walce z pandemią. Na pierwszej linii tego frontu znalazł się personel medyczny: pielęgniarki, lekarze, ratownicy. Brakuje im kremów do rąk zniszczonych środkami odkażającymi.

BEZPIECZNE ZAKUPY W CZASACH EPIDEMII

  • wtorek, 24 marzec 2020 13:04

 

Płatności bezgotówkowe, zwłaszcza te bezstykowe, są znacznie bardziej higieniczne niż rozliczanie się gotówką. Przy ich użyciu nie dochodzi do przekazywania sobie pieniędzy z rąk do rąk, a więc ograniczona zostaje możliwość rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii. W stanie zagrożenia epidemiologicznego to bezpieczna forma rozliczania się za zakupy – dlatego rekomenduje ją rząd.

Koronawirus zmienia metody pracy i życia codziennego Polaków. Wpływa też na sposób, w jaki robimy zakupy. Aby ograniczyć jego rozprzestrzenianie się, Ministerstwo Zdrowia zaleca, by w punktach handlowo-usługowych konsumenci m.in. przestrzegali bezpiecznej odległości od siebie i kasjera (1,5 m), dbali o higienę podczas zakupów i po powrocie do domu, a sprzedawców zobowiązuje do częstego oraz regularnego czyszczenia i odkażania przestrzeni (zwłaszcza lad, klamek, koszyków, terminali), do nadzoru nad pracownikami w tym zakresie oraz do promowania płatności bezgotówkowych. Punkty, które nie mają terminali, mogą skorzystać z Programu Polska Bezgotówkowa i na rok bezpłatnie otrzymać urządzenie.

BEZGOTÓWKOWO ZNACZY BEZPIECZNIE

W obliczu zaistniałej sytuacji Fundacja Polska Bezgotówkowa, która prowadzi Program, wraz z agentami rozliczeniowymi i bankami jest gotowa do natychmiastowej instalacji dodatkowych kilkudziesięciu tysięcy urządzeń POS.

Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się małe, średnie i mikropodmioty, które chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowały płatności bezgotówkowych. Do udziału w Programie uprawnione są firmy i prowadzący działalność gospodarczą , którzy posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych. Uczestnicy Programu otrzymają wsparcie ze strony Fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z instalacją terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez 12 miesięcy. Z Programu mogą również skorzystać instytucje sektora publicznego oraz o inne podmioty przyjmujące płatności, a niebędące przedsiębiorcami: urzędy, sądy, uczelnie wyższe, szpitale i przychodnie, przedsiębiorstwa komunalne, fundacje czy stowarzyszenia, instytucje kultury, sztuki i sportu czy parki narodowe.

Obecnie ważne jest, by wszystkie punkty przyjmujące płatności mogły rozliczać się bezgotówkowo, nawet przy niewielkich kwotach zakupów. Bezpieczne rozliczanie się pozwoli nam ograniczyć ryzyko zakażenia się koronawirusem. Co ważne, instalacja terminalu w ramach naszego Programu nie wymaga wychodzenia z domu; wystarczy wejść na stronę www.polskabezgotowkowa.pl i wypełnić formularz – podkreślił dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

NIEZBĘDNIK KONSUMENTA I SPRZEDAWCY

Fundacja Polska Bezgotówkowa postanowiła szerzej odpowiedzieć na bieżące potrzeby sprzedawców i konsumentów – przygotowała również niezbędnik, który w przejrzysty sposób podpowiada, jak ograniczyć zagrożenie zakażenia się koronawirusem podczas dokonywania płatności. Ze strony www.polskabezgotowkowa.pl/zdrowobezgotowkowo konsumenci mogą dowiedzieć się m.in., jak dbać o higienę podczas dokonywania płatności bezgotówkowych, jak dezynfekować kartę czy telefon, a sprzedawcy, jak odkażać urządzenia do przyjmowania płatności. Dodatkowo sprzedawcy z punktów usługowo-handlowych mogą z tej strony pobrać specjalną kartę informacyjną dla klientów informująca o preferowaniu płatności bezgotówkowych, wydrukować i powiesić ją w widocznym miejscu.

[GRAFIKA Z KARTĄ INFORMACYJNĄ]

Nasz niezbędnik zawiera podstawowe informacje związane z płatnościami w okresie zagrożenia epidemicznego. W przypadku konsumentów kluczowe jest mycie i odkażanie rąk po każdych zakupach. Powinni to robić również kasjerzy, którzy mieli kontakt z pieniędzmi i żywnością. Te i inne proste czynności pozwolą zadbać o zdrowie nas wszystkich – podkreślił dr Mieczysław Groszek.

HIGIENICZNE TRANSAKCJE BEZ PIN-U

Na dzień dzisiejszy Program Polska Bezgotówkowa funkcjonuje w całej Polsce – ponad 260 tys. terminali zainstalowanych w ramach Programu sprawnie działa w ponad 13,5 tys. miast oraz mniejszych i większych miejscowości. Według szacunków Fundacji Polacy do tej pory najchętniej płacili kartą w aptekach i sklepach spożywczych. Biorąc pod uwagę stan zagrożenia epidemiologicznego, ta tendencja się umocni, ale można też zakładać, że w trosce o swoje zdrowie Polacy będą chcieli rozliczać się kartą i w innych typach punktów usługowo-handlowych oraz w urzędach. Przedsiębiorcy i instytucje dzięki Programowi Polska Bezgotówkowa mogą im to umożliwić.

Co więcej, punkty, które zdecydują się na instalację terminala od marca, otrzymają terminale dostosowane do zmian związanych ze zwiększeniem limitu transakcji zbliżeniowych niewymagających podawania kodu PIN z 50 na 100 zł. Z kolei funkcjonujące już na rynku terminale z Programu będą do nowego limitu przystosowywane przez agentów rozliczeniowych.

Dodatkowe podniesienie limitu płatności bez podawania kodu PIN do 100 zł jeszcze bardziej ograniczy kontakt fizyczny z urządzeniami płatniczymi. O tym działaniu mówiono od wielu miesięcy i odkładano termin wdrożenia głównie ze względów technicznych. Powaga sytuacji, w której wszyscy się teraz znaleźliśmy, pokazała jednak, że wspólnymi siłami da się tak skomplikowaną procedurę przyspieszyć – dodaje Mieczysław Groszek.

 

 

Trwa czwarta edycja programu „Pomagamy jak umiemy”. Od 13 marca klubowicze Rossmanna będą mogli wybierać organizację z całej Polski, której chcą przekazać zbierane podczas zakupów punkty. Pod koniec roku Rossmann zamieni te punkty na produkty warte 3,5 mln zł. Trafią one do 157 instytucji charytatywnych w kraju.

Tradycyjnie na początku roku pracownicy Rossmanna wskazali organizacje w swoich regionach, którym ich zdaniem warto pomóc. Są to m.in. domy dziecka, samotnej matki, hospicja czy schroniska dla zwierząt. Od 13 marca na naszej stronie rossmann.pl/pomagamy będzie dostępna lista wszystkich organizacji biorących udział w tegorocznej, czwartej już edycji „Pomagamy jak umiemy”.

Już od początku roku klienci, pokazując podczas zakupów aplikację Rossmann PL zbierali na swoich kontach punkty. Teraz będą już mogli wybrać jedną z instytucji np. ze swojego regionu, albo z innej części Polski, której pod koniec naszej akcji przekażą zgromadzane punkty. Rossmann zamieni te punkty na produkty: pieluchy, środki czystości, karmę. Na wybór organizacji charytatywnych klienci mają czas do 3 kwietnia.

Jeśli ktoś przystąpi do Klubu Rossmann po 13 marca – nic straconego: będzie miał pełne 3 tygodnie na to, by wybrać „swoją” organizację. Jeśli klubowicz nie zdecyduje się na żadną konkretną instytucję, jego punkty przekażemy jednej z organizacji z regionu, w którym najczęściej robi on zakupy.

Im więcej osób wybierze daną instytucję, tym większą darowiznę ona otrzyma. 31 października zakończymy zbieranie punktów. Wtedy będziemy mogli podać jakie kwoty przypadły na poszczególne instytucje. Zamienimy je na dostępne w naszych drogeriach produkty. Planujemy, że do końca roku wszystkie organizacje dostaną wybrane wcześniej przez siebie produkty.

 

Prace na placu wznowione? Nie!

  • poniedziałek, 02 marzec 2020 09:39

Wielu mieszkańców Krosna Odrz. od dawna zastanawia się, kiedy na dobre ruszą dalsze prace w obrębie placu Świętej Jadwigi Śląskiej. Kilkanaście dni temu wydawało się, że właśnie one ruszyły, ale jak się ostatecznie okazało, rozbudzone nadzieje, szybko przygasły...

Od 1 marca wszyscy mieszkańcy bezwzględnie zobowiązani są segregować odpady komunalne. Miasto jednak wprowadza rozwiązania, które mało tego, że nie ułatwiają, a wręcz utrudniają! Ze śmieciami będzie trzeba „biegać” po Gubinie i szukać wyznaczonego punktu. W przypadku nieprawidłowości będą nakładane kary.

Wydanie gubińsko-krośnieńskie

Wydanie świebodzińsko-sulechowskie

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.